Šnečku, šnečku, vystřč růžky :)


Kniha návštěv

Datum: 08.08.2013

Vložil: kvidaa

Titulek: ulita

Ahoj, šnečky nechovám (zatím),ale sbírám prázdné ulity.Nevíte jak je čistit,aby vydržely pořád krásně barevné?

P.S.
(Karotko nehrála jsi pod tímto nickem Travian?)

—————

Datum: 14.08.2015

Vložil: Terka

Titulek: Re: ulita

Ahoj, nechci ti poradit špatně a také vím že jsi asi očekávala odpověď od majitelky stránek ale... Já osobně také sbírám ulitky, mám jich sice málo, ale to nevadí. Vždy je jen opláchnu vodou a otřu do sucha. Potom je naolejuji, nebo "namastím" nějakým balzámem. Olejuji olivovým olejem, protože je dle mého na toto lepší. Jinak balzámuji jen když nemám olej nebo prostě není po ruce. Většinou krémem na tělo s nějakou vyživující složkou.
Jak už jsem říkala, nerada bych ti poradila špatně, ale mě se to docela osvědčilo.
S pozdravem Terka :)

—————

Datum: 25.06.2013

Vložil: Blanka

Titulek: prosba o radu

Dobrý den, ráda bych požádala o radu ohledně dvou šnečků. Jejich příznaky:
- včera žrali, velká produkce slizu - žluté,bílé a průhledné chuchvalce, dělaly se kolem nich bubliny z toho slizu
- achatina fulica, reticulata,
- v lygnocelu pár octomilek, dělší dobu jsem nečistila, červy ani nic jiného jsem neobjevila
- podestýlku jsem dala ubrousky a okoupala v roztoku z betadinu
- fulica má bílý cucek v otvoru na kladení vajíček (viz foto), nejde odstranit, je to jako by mu to tam rostlo, objevilo se až včera
- dnes není tolik slizu, zmizel žlutý, bubliny se nedělají, průhledné cucky zůstaly - viz foto (je to jako sliz, to co má fulica v otvoru je jiné)
- reticulatě se špatně leze, jako by byla unavená, pořád se pokouší vylézt po skle, ale ikdyž jsem jí dala ruku, cítíla jsem, že se sotva drží, ale jinak je aktivita normální, celé dopoledne leze, stejně tak fulica
- v těch vedrech byli nedopatřením vystaveni teplu
předem velice děkuji za Vaši odpověď a ochutu
můj mail: t-blanka@centrum.cz

—————

Datum: 01.10.2012

Vložil: Terka

Titulek: našla jsem mini

z hub jsem si nechtěně přinesla pravděpodobně pásovku..bylo mi líto jí vyhodit ven..tak jsem si jí nechala..ale je malinká..krunýř asi 2-3mm..má někdo zkušenosti s takhle malinkym šnekem???

—————

Datum: 10.04.2012

Vložil: mad snailer

Titulek: jé, tady se mi líbí

Máš to tu moc pěkný! Taky mě občas zaujmou naši šnečci a občas je i chovám. Tak se mi podařily milované páskovky hajní a oblovčička a skelnatka žrout vajíček. :))
achatinaclub.mypage.cz

—————

Datum: 10.12.2011

Vložil: vasillisa

Titulek: pro rozentala

Jednou se všichni sejdeme na šnečí louce a postavíme si tam domečky z živejch krystalů,chvění Velké Přírody bude v souladu s tlukotem našich srdcí a nikdo se nebude bát. Zdravím do dáli,dálava nás spojuje!

—————

Datum: 27.10.2011

Vložil: jirka

Titulek: sneci farma jirka

ahoj mam dotaz podivejte se na tuto stranku sim sim sim sim

—————

Datum: 18.09.2011

Vložil: Martina

Titulek: zahradní snek

jak vypadá malý.

—————

Datum: 27.09.2013

Vložil: j

Titulek: Re: zahradní snek

stejne ,jen je malí:D

—————

Datum: 17.07.2011

Vložil: Ulitka

Titulek: ahojky

Ahoj a Dobrý večer lidi,mám nový blog tak se na něj prosím mrknětě a kdyžtak zanechte komentář.A mohu se vs zeptat jak se u blogů od webnode mění obrázek blogu? Odkaz na můj blog: https://snecinjayjay.meu.zoznam.sk/

—————